Panel používateľa

Castorland

V roku 2019 to bude 30 rokov kedy začala spoločnosť Castor vyrábať svoje produkty. Počas tohto obdobia získala spoločnosť množstvo skúseností a vybudovala si silnú pozíciu na mnohých trhoch. 

Výrobky, ktoré spoločnosť vyrába pod značkou Castorland Puzzle, sú výsledkom práce ľudí, ktorí zdieľajú vášeň a profesionalitu. Castorland puzzle sú vyvážané do 50 krajín po celom svete. Značka zaručuje vysoko estetické a funkčné výrobky, ktoré zaisťujú úplnú spokojnosť milovníkov puzzle. Každý výrobok spĺňa príslušné normy kvality a bezpečnosti Európskej únie. Platí to najmä pre smernicu 2009/48 / ES a normu EN-71 o bezpečnosti hračiek. Z tohto dôvodu sú materiály použité na výrobu starostlivo vybrané a pochádzajú od najlepších európskych dodávateľov. Výrobný proces, použité technológie a organizácia práce podliehajú nepretržitému zlepšovaniu a monitorovaniu s cieľom zabezpečiť a udržať najvyššiu úroveň kvality.

AKO VYBRAŤ PUZZLE PRE DETI?
Vhodné puzzle dieťaťu prináša zábavu a vhodnou formou rozvíja jeho jemnú motoriku, trpezlivosť, logické myslenie. Avšak ak je puzzle pre dieťa príliš ťažké môže sa dieťa pri skadaní začať nudiť alebo byť frustrované z neschopnosti vyriešiť problém pred ktorý bolo postavené. Tieto aspekty treba mať na pamäti pri výbere vhodnej skladačky. Prinášame Vám niekoľko tipov, ako najlepšie prispôsobiť puzzle zručnostiam a rozvoju dieťaťa.

AKO POSÚDIŤ NÁROČNOSŤ?

Obtiažnosť je ovplyvňovaná najmä faktormi, ako sú:

  • Počet kusov
  • Veľkosť kusov
  • Miera detailu obrázku a farebných variácií
  • Skúsenosti dieťaťa so skladaním puzzle
  • Kvalita materiálu(hrúbka kartónu, náchylnosť na ohýbanie a skrútenie kusov, presnosť rezania)
  • Iné faktory, ktoré môžu pomôcť pri skladaní (obrysy obrázku, tvary kusov atď.)

KEDY ZAČAŤ?

Castorland Puzzles sú určené pre deti od 3 rokov. V tomto veku dieťa zvyčajne prestane skúmať svet pomocou svojich úst a začne zlepšovať manuálne zručnosti a schopnosti vizuálne rozpoznať, ktoré časti obrazu sa zhodujú. Ak dieťa nemalo žiadny predchádzajúci kontakt s puzzle, je dôležité, aby dieťaťu rodič pomohol.

PUZZLE PRE 3-ROČNÉ DETI:

Navrhujeme, aby najmladší začali svoje skúsenosti s veľkými kusmi, ktoré možno ľahko chytiť a otočiť. Je dôležité vybrať vhodné puzzle podľa záujmov dieťaťa. V tomto veku deti rady vidia známe predmety a postavy, s ktorými už predtým mali kontakt. Spoločnosť Castor ponúka puzzle s motívmi najobľúbenejších rozprávok a príbehov, ktoré si deti s rodičmi po celom svete čítajú pred spaním. Miluje vaše dieťa mačiatka či máte doma malého hasiča? Svoje miesto v portfóliu majú aj puzzle s motívmi zvierat, vozidiel či situačných scén.

Dobrý štart poskytujú produkty z radu 4v1. Progresívne puzzle, ktoré obsahujú súbor 4 obrázkov rozdelených na 4, 5, 6 a 7 dielikov. Treba zdôrazniť, že ide o kontúrované obrázky, ktoré zjednodušujú skladanie. Okrem toho obtiažnosť narastá postupne so zvyšujúcim sa počtom dielikov. Začínate s obrázkom s najmenším počtom dielikov a po úspešnej práci pokračujete v skladaní ďalšieho obrázka, ktorý je len o niečo ťažší.

PUZZLE PRE 4 až 5 -ROČNÉ DETI:

S nárastom skúseností z prvých puzzle sa vaše dieťa začína voľne zaoberať otáčaním a spájaním figúr. Hoci stále používa pri skladaní najmä systém pokus-omyl, začínajú sa v tomto veku už objavovať prvé pokusy o systematické skladanie. To je znamenie, že môžete prejsť na puzzle s väčším počtom kusov alebo zložitejšími ilustráciami.

Pre 4-ročné deti by sme navrhli zaobstarať puzzle zo série Puzzle 20 Maxi, ktoré majú veľké dieliky a celý obrázok je kontúrový. Ďalej je tu séria Puzzle 40 Maxi, ktorá má podobný formát ako 20 MAXI, len s o niečo menšími dielikmi a väčším počtom dielikov. 

PUZZLE PRE 6 až 8-ROČNÉ DETI:

Šesťročné deti už majú dostatok schopností, ktoré dokážu definovať dieliky vo vzťahu k ich miestu v puzzle. Dokážu rozvíjať svoje vlastné metódy (stratégie) na skladanie puzzle - podľa tvaru, farby alebo objektu na obrázku. V závislosti od svojich predchádzajúcich skúseností sa osemročné dieťa dokáže vyrovnať s puzzle s 260 a dokonca 500 či 1 000 dielikovými skladačkami.

Majte na pamäti, že počet kusov a stupeň zložitosti sa môže líšiť a závislosti od psychomotorických schopností a predchádzúcich skúseností dieťaťa.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info