Panel používateľa

Sherlock Holmes, veľká kniha poviedok

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Najrozsiahlejšia zbierka poviedok o Sherlockovi Holmesovi všetkých čias!

67,15 € s DPH

EAN: 9788055150819

Dostupnosť: Skladom - Posledný kus
Odošleme najneskôr: 1.10.2021

Výrobca: IKAR

Zostavil a úvod napísal Otto Penzler, americký kníhkupec a editor.


Pravdepodobne žiadny iný literárny hrdina v histórii nebol tak dlho populárny ako Sherlock Holmes, geniálny britský detektív s vynikajúcimi dedukčnými schopnosťami a obrovským intelektom. Už od publikovania prvého príbehu v roku 1887 Štúdia v červenom čitatelia milovali čítanie o ňom – a spisovatelia rovnako milovali písanie o ňom.

Okrem svojho úvodu zaradil do zbierky aj Doylovo rozprávanie o smrti Sherlocka Holmesa s úvodnou poznámkou redaktora časopisu, v ktorom vyšlo prvý raz v roku 1900. Doyle napokon podľahol tlaku nadšenej čitateľskej verejnosti, vzkriesil Sherlocka a napísal o ňom ďalšie dva romány a 36 poviedok.

Slovenský preklad zbierky obsahuje 78 poviedok rôzneho žánru. Nájdeme tu seriózne pastiše, čiže napodobeniny pôvodného štýlu, skvelé poviedky od menej exaltovaných „holmesovcov" či paródie z pera renomovaných či menej známych, zato talentovaných autorov. Sú tu poviedky napríklad Laurie R. Kingovej, Colina Dextera, Anthonyho Burgessa, Anne Peryovej, Stephena Kinga, P. G. Wodehousa, Neila Gaimana, Kingsleyho Amisa a mnohých ďalších spisovateľov, zaradené do desiatich kapitol s úvodnou informáciou o každom autorovi a jeho diele – vrátane dvoch pozoruhodných príspevkov samého literárneho otca slávneho detektíva Arthura Conana Doyla.

Preložili Marína Gálisová, Vladislav Gális, Diana Ghaniová, Matúš Kyčina, Alena Redlingerová, Jana Kantorová-Báliková

Žáner: Pre mládež
Nakladateľstvo: IKAR
Počet strán: 968
ISBN: 978-80-551-5081-9
Rok vydania: 2017
Väzba: viazané knihy
Hmotnosť: 3210 g
Formát: 230 x 280 x 58 mm

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info